offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

KM wprowadza na rynek nową echosondę wielowiązkową EM 712 USV do użytku z bezzałogowymi pojazdami naziemnymi

Firma Kongsberg Maritime ogłosiła wprowadzenie na rynek EM 712 USV, nowej echosondy wielowiązkowej do użytku z bezzałogowymi pojazdami naziemnymi (USV). Najnowszy dodatek do wiodącej na rynku rodziny echosond wielowiązkowych KM EM 712 do wody płytkiej i średniej do zastosowań mapowania dna morskiego, EM 712 USV został specjalnie zaprojektowany tak, aby można go było łatwo zintegrować i obsługiwać z dowolnego USV. Posiada przeprojektowaną elektronikę w obudowie podwodnego kontenera, która normalnie byłaby umieszczona na górze standardowego EM 712. Kontener mieści się w tej samej podstawie co przetworniki i dlatego można go łatwo zainstalować w gondoli, zmniejszając w ten sposób liczbę wystających kabli kadłub USV do absolutnego minimum.

EM 712 USV jest w pełni zwrotny w zakresie częstotliwości od 40 do 100 kHz, co pozwala na pokrycie dalekiego zasięgu i pokosu za pomocą impulsów CW i FM, w połączeniu z tym, że jest sonarem o wysokiej rozdzielczości. Stanowi idealne rozwiązanie dla platform takich jak USV, które podlegają szybkim ruchom, ponieważ pokrycie pokosu jest w pełni ustabilizowane pod kątem przechyłu, pochylenia i odchylenia. Gwarantuje to 100% pokrycie dna morskiego nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Nowy EM 712 USV jest wynikiem ścisłej współpracy między kluczowymi klientami, producentami USV i zespołem ds. rozwoju innowacyjnych produktów KM ”, mówi Helge Uhlen, wiceprezes ds. sprzedaży w Kongsberg Maritime. „ Z biegiem lat EM 712 stał się standardem mapowania dna morskiego w wysokiej rozdzielczości, od linii brzegowej do głębokości przybrzeżnej do 3500 metrów. Przy tak wysokiej rozdzielczości i wynikającym z tego dostarczaniu bardzo czystych danych, wraz z funkcjami takimi jak zdalna obsługa, podwójny pokos, transmisja sektorowa i znormalizowane rozproszenie wsteczne, ten nowy dodatek do rodziny EM 712 zapewni operatorom i użytkownikom USV niezrównane narzędzie do mapowania oceany ”.

źródło: Kongsberg

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY