offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

We Francji pojawia się nowa pływająca elektrownia słoneczna o mocy 14,7 MWp

Kanadyjski producent energii odnawialnej Boralex uruchomił swoją pierwszą pływającą farmę fotowoltaiczną w południowej Francji.

Pływająca elektrownia słoneczna o mocy 14,7 MWp została uruchomiona w Peyrolles-en-Provence we francuskim departamencie Bouches-du-Rhône.

Obiekt składa się z ponad 43 000 paneli fotowoltaicznych zamontowanych na 12-hektarowej wyspie w basenie „Chapeliers”, dawnej żwirowni poddawanej globalnej operacji przebudowy.

Według Boralex zakład będzie wytwarzał ponad 22 GWh rocznie, co wystarczy, aby zaspokoić potrzeby energetyczne około 6400 gospodarstw domowych.

Innosea, ekspert ds. inżynierii morskiej energii odnawialnej, badań i rozwoju oraz doradztwa, ukończył niezależne prace inżynieryjne w celu wsparcia fazy projektowania pływającej elektrowni słonecznej. Firma wykonała zarządzanie obliczeniami aerodynamicznymi i obciążeniami środowiskowymi, szczegółowy projekt cumowania i kotwiczenia, kontrolę i walidację działania instalacji cumowniczej.

Omexom, firma świadcząca usługi energetyczne zajmująca się produkcją, przetwarzaniem i transportem energii elektrycznej, zbudowała pływającą farmę fotowoltaiczną dla swojego klienta Boralex.

Projekt został wybrany w ramach zaproszenia do składania ofert przez francuską Komisję Regulacji Energetyki (CRE 4), dzięki czemu korzysta z 20-letniej umowy z premią gwarantowaną.

Projekt pływającej energii słonecznej wywodzi się z wizji firmy materiałowej Durance Granulats i gminy Peyrolles-en-Provence, aby odnowić żwirownię na terenie Chapeliers, której okres eksploatacji dobiegł końca.

Nicolas Wolff, wiceprezes i dyrektor generalny Boralex Europe, powiedział: „Projekt Peyrolles-en-Provence jest wynikiem szeroko zakrojonych prac inżynieryjnych i konsultacji z interesariuszami. Nasze zespoły mogły wykorzystać tę innowacyjną technologię do zaoferowania rozwiązania technologiczno-ekologicznego dostosowanego do środowiska naturalnego, a tym samym zaspokoić potrzeby wyrażone przez Durance Granulats i gminę Peyrolles-en-Provence. Jesteśmy dumni, że strona generuje teraz pierwsze elektrony”.

Valentin Arramounet , inżynier specjalista w Innosea, dodał: „Byliśmy naprawdę zadowoleni, że wnieśliśmy naszą wiedzę i doświadczenie w zakresie inżynierii i doradztwa na etapie projektowania pływających projektów fotowoltaicznych do projektu Peyrolles-en-Provence.

„Jest to projekt realizowany w pełnej zgodności z zasadą 'unikaj-redukuj-kompensuj’ – uwzględnienie wyzwań środowiskowych w projekcie projektu w celu uzyskania optymalnych wyników. Mało tego, ten projekt ponownie wykorzystuje dużą, zlikwidowaną przestrzeń, na rozwój korzystnego wytwarzania zielonej energii”.

Ponadto, dzięki partnerstwu między Boralex i Institut National de l’Energie Solaire (INES), instalacja fotowoltaiczna będzie monitorowana, z naciskiem na konkretne pomiary przez co najmniej pierwsze trzy lata eksploatacji.

Badania te przyczynią się zatem do udoskonalenia technologii pływającej energii słonecznej i pozwolą na optymalizację ogólnej wydajności obiektu, według Boralex.

źródło: BORALEX

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY