offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

KONGSBERG DIGITAL dołącza do projektu NORTHWIND w celu opracowania technologii cyfrowych TWIN dla morskiej energii wiatrowej

Kongsberg Digital (KDI) z dumą ogłasza, że ​​dołączyliśmy do Centrum Badań Energetyki Przyjaznej Środowisku (FME) NorthWind, aby przyczynić się do rozwoju technologii Digital Twin dla morskiej infrastruktury wiatrowej.

Głównym celem NorthWind jest prowadzenie badań i innowacji w celu zmniejszenia kosztów energii wiatrowej, ułatwienia jej zrównoważonego rozwoju, tworzenia miejsc pracy, wzrostu eksportu i wnoszenia wartości dla partnerów, ich klientów i ogółu społeczeństwa. NorthWind zajmie się wyzwaniami i możliwościami związanymi z wykorzystaniem energii wiatrowej zarówno na lądzie, jak i na morzu, w ścisłej współpracy z partnerami badawczymi SINTEF, NTNU, UiO, NGI i NINA. 

Jako wiodący podmiot w cyfryzacji sektora morskiego, ropy i gazu, odnawialnych źródeł energii i usług użyteczności publicznej, Kongsberg Digital przyczyni się do rozwoju technologii Digital Twin dla morskiej energetyki wiatrowej.

Kongsberg Digital dołączy do znaczącej grupy partnerów branżowych, takich jak ABB, Fred Olsen Seawind, Statkraft i Energi Norge, aby wymienić tylko kilku, którzy również dołączyli do projektu dzięki swojej wiedzy.

Jako część KONGSBERG, firmy technologicznej dostarczającej zaawansowane technologie i rozwiązania od głębin morskich po przestrzeń kosmiczną, Kongsberg Digital ma na celu rozszerzenie i uzupełnienie szybko rosnącego portfolio produktów i usług KONGSBERG dla morskiej energetyki wiatrowej. Aktualna oferta firmy KONGSBERG obejmuje rozwiązania do badań podmorskich, dna morskiego i środowiska, nadzór terenowy, statki i systemy konstrukcyjne i logistyczne oraz szereg czujników i komponentów do turbin stałych i pływających.

„Podzielamy obawy o środowisko, przed którymi stoimy, i dlatego jesteśmy zdeterminowani, aby dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem, aby prowadzić badania, rozwijać i ustanawiać zrównoważoną infrastrukturę oraz umożliwić transformację energetyczną. Kongsberg Digital wierzy, że planowane działania NorthWind zapewnią doskonałą podstawę dla innowacji i generowania wartości dodanej. Możliwość poszerzenia wiedzy na temat technologii związanych z energią dla zrównoważonej przyszłości jest jednym z głównych powodów, dla których przyłączamy się do tego projektu” – mówi Lasse Jamt, dyrektor ds. energii odnawialnej i mediów w Kongsberg Digital.

„Aby osiągnąć cel Net Zero, utworzenie ośrodków badawczych, takich jak NorthWind, jest jednym z głównych kluczy do zrównoważonej przyszłości i będziemy dumni z dołączenia do konsorcjum jako oddanego i aktywnego partnera”, mówi Jamt. 

źródło: Kongsberg

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY