offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Saab podpisuje kontrakt na nowego podwodnego robota do Ocean Infinity

Saab, światowy lider w dziedzinie robotyki podwodnej, zgodził się sprzedać 10 swoich nowych zdalnie sterowanych pojazdów elektrycznych (eWROV), w tym dalsze opcje, wiodącej firmie zajmującej się robotyką morską, Ocean Infinity.

eWROV jest najnowszym dodatkiem do podwodnego portfolio Saaba Seaeye, stosowanym w różnych sektorach energetyki morskiej, oceanografii i obronności. Jest to zwieńczenie czterech lat prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których powstał największy i najmocniejszy ROV w porównaniu do tych przeznaczonych do lekkiej pracy i zadań obserwacyjnych.

Saab Seaeye jest jedną z pierwszych firm, które wyprodukowały pełnowymiarowy elektryczny pojazd klasy roboczej, który może zapewnić taką samą ogólną wydajność jak pojazd hydrauliczny o mocy 250 koni mechanicznych, oferując przy tym niższe koszty eksploatacji i mniejszy wpływ na środowisko.

Ocean Infinity opracowuje największą na świecie flotę bezzałogowych statków zrobotyzowanych i będzie klientem startowym eWROV. eWROV odegra swoją rolę w misji Ocean Infinity polegającej na wykorzystaniu innowacyjnej technologii do przekształcania operacji na morzu, umożliwiając prosperowanie ludzi i planety. Armada ma zamiar zrewolucjonizować przemysł morski, dostarczając zrównoważone usługi, które oferują do 90% oszczędności emisji w porównaniu z konwencjonalnym statkiem wykonującym podobne zadania na morzu.

Elektryfikacja eWROV jest kluczem do jego lepszych osiągów i atrybutów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Oprócz tego, że są bardziej wydajne, systemy elektryczne zużywają niewiele lub wcale oleju, dzięki czemu eWROV są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż równoważne hydrauliczne systemy klasy roboczej. Korzystając z naszej inteligentnej architektury systemu iCON, eWROV może działać w pełni autonomicznie.

„Zamówienie Ocean Infinity jest największym w historii Saaba Seaeye i podkreśla potrzebę inteligentnej, elastycznej i elastycznej robotyki podwodnej. eWROV jest bardziej wydajny i czystszy niż alternatywne rozwiązania hydrauliczne, a także wymaga mniejszego zaangażowania człowieka i będzie odgrywał ważną rolę w przyszłych flotach autonomicznych statków. Jesteśmy przekonani, że eWROV będzie dobrze służył Ocean Infinity” – mówi Magnus Lewis-Olsson, prezes Saab UK.

„Zmniejszenie wpływu działalności na morzu na środowisko jest głównym motorem rozwoju Armady. Całkowicie elektryczny eWROV, oprócz naszych już i tak niskoemisyjnych statków, umożliwi nam wspieranie naszych klientów w projektach integralności infrastruktury w najbardziej przyjazny dla środowiska sposób. eWROV będą stanowić ważną część naszej architektury Armady; dzięki integracji z naszym dynamicznym kontrolerem ładunku będziemy mogli wdrażać je i obsługiwać w dowolnym miejscu na świecie z naszych centrów zdalnego sterowania” — mówi Dan Hook, dyrektor ds. technologii w Ocean Infinity.

źródło: SAAB

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY