offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Stany Zjednoczone otwierają wybrzeże Pacyfiku dla morskich platform wiatrowych

Rząd Stanów Zjednoczonych podjął decyzję o przesunięciu obszarów na północny zachód od Morro Bay i poza hrabstwem Humboldt w Kalifornii pod kątem rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Dzięki tym dwóm początkowym obszarom Stany Zjednoczone otwierają wybrzeże Pacyfiku na pierwsze komercyjne projekty morskiej energii wiatrowej.

Oba obszary mogą pomieścić do 4,6 GW zainstalowanej mocy wiatrowej na morzu, z czego 3 GW mogłyby zostać zainstalowane w rejonie Morro Bay, określonym przez Departament Spraw Wewnętrznych w porozumieniu z Departamentem Obrony. Położony u wybrzeży Kalifornii, na północny zachód od Morro Bay, obszar ten obejmuje 399 mil kwadratowych (około 1033 kilometrów kwadratowych).

Jeśli chodzi o obszar wezwania Humboldta w północnej Kalifornii, Departament Spraw Wewnętrznych rozwija go teraz jako potencjalny obszar energii wiatrowej.

Departament Obrony bierze udział w określaniu tych nowych obszarów dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, ponieważ angażuje się w znaczące testy, szkolenia i operacje u wybrzeży Kalifornii.

Według komunikatu prasowego Białego Domu, wody u wybrzeży Kalifornii będą zawierać technologię pływającego wiatru, ponieważ zewnętrzny szelf kontynentalny opada znacznie szybciej w znacznie głębsze wody Pacyfiku niż na Oceanie Atlantyckim.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom – który spotkał się z doradcą ds. Klimatu Giną McCarthy, sekretarzem spraw wewnętrznych Deb Haaland i podsekretarzem obrony ds. Polityki dr Colinem Kahlem, aby ogłosić postęp w nowych obszarach – powiedział, że rozwój morskiej energetyki wiatrowej w celu wytwarzania energii odnawialnej może zmiana gry w osiąganiu celów czystej energii w Kalifornii i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym, a wszystko to przy jednoczesnym wspieraniu gospodarki i tworzeniu nowych miejsc pracy.

„Ta historyczna zapowiedź, która może zapewnić czystą energię nawet dla 1,6 miliona domów w ciągu następnej dekady, reprezentuje innowacyjne podejście, którego potrzebujemy, aby stworzyć gospodarkę opartą na czystej energii, która chroni wybrzeża, łowiska, życie morskie oraz zasoby plemienne i kulturowe, które cenimy. tak samo jak Kalifornijczycy ” , powiedział gubernator Newsom .

Kalifornia nie była nieaktywna w zakresie morskiej energii wiatrowej przez ostatnie kilka lat i była świadkiem rozwoju zarówno stanowego, jak i federalnego, a także zainteresowania deweloperów i planów dotyczących projektów u wybrzeży.

Obejmuje to niedawną zapowiedź gubernatora o przeznaczeniu 20 mln USD na wsparcie ekologicznego rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w budżecie na lata 2021-2022, nad którym obecnie pracuje rząd.

W 2018 r.Bureau of Ocean Energy Management (BOEM) zidentyfikowało trzy przybrzeżne obszary wiatrowe w pobliżu Kalifornii, a władze federalne i stanowe pracowały od tego czasu, aby osiągnąć porozumienie w sprawie konkretnych wód odpowiednich do leasingu.

W ubiegłym roku Biuro Technologii Energii Wiatrowej Departamentu Energii (DOE)  umieściło dwie morskie boje badawcze na obszarach Humboldt i Morro Bay, w ramach badań finansowanych przez BOEM w celu zebrania danych wspierających decyzje dotyczące potencjalnego dzierżawy morskiej energetyki wiatrowej w tych obszarach.

Boje, zarządzane przez Narodowe Laboratorium Pacific Northwest (PNNL) DOE, jako pierwsze zostały wystrzelone w celu zebrania pomiarów meteorologicznych i oceanograficznych na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

W 2018 roku niemiecki deweloper morskiej energetyki wiatrowej EnBW i Trident Winds z Seattle utworzyły spółkę joint venture w celu opracowania projektu pływającego wiatru w rejonie Morro Bay. W następnym roku spółka joint venture podpisała protokół ustaleń (MoU) z Monterey Bay Community Power dotyczący przyszłej umowy zakupu energii (PPA) dla proponowanej pływającej farmy wiatrowej o mocy 1 GW, zwanej Castle Wind.

Wody u wybrzeży hrabstwa Humboldt wzbudziły również zainteresowanie deweloperów, którzy chcą zbudować pływające farmy wiatrowe.

Konsorcjum złożone z Principle Power, Aker Solutions, HT Harvey & Associates, Herrera Environmental Consultants i Ocean Winds North America wraz z Redwood Coast Energy Authority (RCEA) planuje zbudować pływającą farmę wiatrową Redwood Coast o mocy ponad 30 MW, kilka kilometrów od wybrzeża Zatoki Humboldta.

źródło: energy.gov

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY