offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Helios inwestuje w fabrykę zielonego amoniaku w Abu Zabi

Khalifa Industrial Zone Abu Dhabi (KIZAD), spółka zależna Abu Dhabi Ports, planuje budowę zakładu produkcji zielonego amoniaku o wartości 1 miliarda dolarów , finansowanego przez Helios Industry.

Helios Industry, prywatna spółka zajmująca się pojazdami specjalnymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, planuje zainwestować ponad 3,67 miliarda AED (1 miliard USD) w budowę obiektu w ciągu kilku lat.

Firma chce rozwijać obiekt z partnerami lokalnymi i międzynarodowymi w dwóch fazach.

Zakład Helios zlokalizowany w KIZAD ma wyprodukować 200 000 ton zielonego amoniaku z 40 000 ton zielonego wodoru. Zakład wykorzysta energię słoneczną do elektrolizy wody i rozszczepienia cząsteczek na wodór i tlen.

W niedalekiej przyszłości będzie zasilany przez dedykowaną 800-megawatową elektrownię słoneczną w ramach KIZAD, o mocy 100 megawatów w pierwszej fazie.

Według Helios Industry, zakład ten będzie pierwszym zakładem produkcyjnym w Abu Zabi, który będzie wytwarzał zielony amoniak z wodoru przy użyciu energii odnawialnej.

Proces produkcji zielonego wodoru i zielonego amoniaku w nowym zakładzie Helios Industry w Khalifa Industrial Zone Abu Dhabi (KIZAD); 
Dzięki uprzejmości Abu Dhabi Ports

Po ukończeniu zakład ma zmniejszyć emisję CO2 o ponad 600 000 ton rocznie, co odpowiada ilości zanieczyszczeń generowanych przez około 140 000 pojazdów, jeśli do produkcji amoniaku zostaną zastosowane konwencjonalne metody.

źródło: Offshore Energy/Sanja Pekic

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY