offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Szwedzka Agencja Energii finansuje prototyp energii fal NoviOcean

Szwedzka Agencja Energii zatwierdziła wsparcie finansowe w wysokości 5,6 mln SEK (550 000 EUR) dla projektu mającego na celu udoskonalenie urządzenia do energii fal NoviOcean firmy Novige.

Prototyp NoviOcean (dzięki uprzejmości Novige / Zdjęcie: Peter Cederling)

Finansowanie zapewni środki na dalsze dostrajanie systemu i maszyn pływaka i przystawki odbioru mocy (WOM) w celu zwiększenia wydajności i przedłużenia żywotności różnych komponentów, według szwedzkiego dewelopera energii falowej Novige.

Firma wniesie wkład w wysokości 1,35 SEK (133 000 EUR) do projektu, a Królewski Instytut Technologii KTH i Uniwersytet w Uppsali przeznaczy 1,1 mln SEK (108 000 EUR) na finansowanie projektu w celu zbadania różnych aspektów nowej koncepcji NoviOcean.

Koncepcja NoviOcean znajduje się obecnie na poziomie gotowości technologicznej (TRL) 5/6, co oznacza, że ​​prototypowa jednostka została przetestowana zarówno w zbiornikach falowych, jak i środowiskach morskich na dużą skalę.

Jan Skjoldhammer , dyrektor generalny i założyciel firmy Novige, powiedział: „Aby móc utrzymać globalne ocieplenie poniżej 1,5 do 2 stopni Celsjusza, kluczowe jest również szybkie wykorzystanie ogromnego potencjału oceanów, a nie za dwie dekady. Dlatego musimy działać szybko, a NoviOcean ma niezwykły potencjał, aby odnieść sukces. Fundusze mają kluczowe znaczenie dla szybkiego postępu ”.

NoviOcean to pływający, nierezonansowy, punktowy konwerter energii fal absorbera, który pobiera energię z ruchu pionowego (falowania) fal.

Składa się zasadniczo z dwóch głównych podsystemów – „prostokątnego pływaka” i „odwróconego WOM w elektrowni wodnej”.

Przypominamy, że Novige pod koniec listopada 2020 r. Pozyskał fundusze od szwedzkiej agencji innowacji Vinnova.

źródło: Offshore Energy/Amir Garanovic

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY