offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Qatar Petroleum podpisuje długoterminowe SPA na dostawę 2 MTPA LNG dla chińskiego Sinopec

Firma Qatar Petroleum zawarła dziś 10-letnią umowę sprzedaży i zakupu LNG (SPA) z China Petroleum & Chemical Corporation (Sinopec) na dostawy 2 mln ton rocznie (MTPA) LNG do Chińskiej Republiki Ludowej.

fot. Quatar Petroleum

SPA zostało podpisane przez Jego Ekscelencję Pana Saada Sheridę Al-Kaabiego, Ministra Stanu ds. Energii, Prezydenta i Dyrektora Generalnego Qatar Petroleum oraz Pana Zhanga Yuzhuo, Prezesa Sinopec Group, podczas wirtualnej ceremonii z udziałem seniora. urzędnicy z obu stron.

Zgodnie z umową dostawy LNG rozpoczną się w styczniu 2022 roku i trafią do terminali LNG Sinopec w Chinach. To SPA jest kolejnym dowodem ciągłego zaangażowania Kataru w zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania na energię swoich klientów na całym świecie w postaci niezawodnych długoterminowych dostaw LNG.

Komentując przy tej okazji, Jego Ekscelencja Saad Sherida Al-Kaabi, Minister Stanu ds. Energii, Prezydent i Dyrektor Generalny Qatar Petroleum, powiedział: „Krok, który jeszcze bardziej wzmocni doskonałe stosunki dwustronne między Republiką Ludową Chiny i Katar, cieszymy się, że możemy wejść do tego historycznego długoterminowego SPA LNG. Jesteśmy również dumni z faktu, że umowa ta będzie pierwszym długoterminowym LNG SPA Sinopec z Kataru i mamy nadzieję, że będzie to początek długiej i owocnej współpracy z Sinopec. Nasze relacje dotyczące LNG z Chinami sięgają 2009 roku, kiedy zaczęliśmy dostarczać LNG za pośrednictwem wielu lokalizacji LNG SPA z wieloma naszymi cenionymi chińskimi partnerami. To SPA dodatkowo uzupełni wkład Kataru w zaspokajanie rosnących potrzeb energetycznych Chin i nie możemy się doczekać rozpoczęcia dostaw w ramach umowy. ”

JE Minister Al-Kaabi zakończył swoje uwagi, mówiąc: „To SPA ilustruje również naszą pozycję na rynku jako niezawodnego i godnego zaufania dostawcy LNG. Jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym klientom na całym świecie, którzy wybierają nas na swojego dostawcę LNG wybór.”

Pan Zhang Yuzhuo, prezes Sinopec Group, powiedział: „Sinopec był zdecydowanym orędownikiem czystszego i bardziej ekologicznego rozwoju. Podpisanie długoterminowego LNG SPA z Qatar Petroleum jest kolejnym krokiem firmy Sinopec w realizacji zobowiązania do zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym zaspokojeniu rosnących potrzeb chińskiego rynku. Uważamy, że osiągnięcie szczytu emisji dwutlenku węgla i neutralność dwutlenku węgla są obowiązkiem przemysłu energetycznego i wymagają transformacji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Qatar Petroleum, jednym z czołowych dostawców w branży, aby dostarczać czystszą energię do Chin. Cieszymy się również, że w nadchodzących latach rozpoczniemy nową podróż, polegającą na bardziej wszechstronnej współpracy z Qatar Petroleum ”.

Khalid bin Khalifa Al Thani, dyrektor generalny Qatargas, skomentował nowe SPA: „Ta przełomowa umowa wzmacnia istniejące relacje z naszymi chińskimi klientami. Jako czołowy światowy koncern LNG, Qatargas jest zaangażowany w zaspokajanie potrzeb klientów na całym świecie, którzy polegają na niezawodnych dostawach LNG ”.

Od pierwszej dostawy LNG we wrześniu 2009 roku Katar dostarczył Chinom ponad 62 miliony ton LNG. Chiny są kluczowym i strategicznym partnerem energetycznym Kataru w całym łańcuchu wartości energii. Jest również głównym motorem wzrostu na światowym rynku LNG, ponieważ rząd przyjmuje coraz bardziej postępową politykę środowiskową.

Źródło: Quatar Petroleum

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY