offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Crowley, ESVAGT zostanie partnerem w celu zwiększenia pojemności statków i usług dla przemysłu morskiej energetyki wiatrowej w USA

Amerykańska firma Crowley i duńska firma żeglugowa ESVAGT ogłosiły dzisiaj plany bezpośredniego zwiększenia dostępności specjalnie zbudowanych statków Jones Act w celu wsparcia rozwijającego się rynku morskiej energii wiatrowej poprzez joint venture.

fot. Crowley

Partnerstwo połączy dwóch wiodących dostawców rozwiązań morskich, którzy będą obsługiwać wschodzący przemysł. Zgodnie z wymogami amerykańskiej ustawy Jones Act, Crowley będzie posiadać i obsługiwać statki wraz ze swoimi wysoko wykwalifikowanymi marynarzami z USA, podczas gdy Crowley i ESVAGT będą uczestniczyć w ekonomice przedsięwzięcia. ESVAGT jest wiodącym operatorem Service Operation Vessel (SOV) w Europie i zapewni doradztwo techniczne w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji tych statków w oparciu o ich dotychczasową wydajność na tym konkretnym typie statku.

Przedsięwzięcie będzie pracować nad opracowaniem najlepszego w swojej klasie konstrukcji i dostarczeniem pierwszego pojazdu SOV przeznaczonego do zastosowań wiatrowych pod flagą USA. Firmy, które mają długą historię bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań na swoich rynkach, obecnie przygotowują się do przyspieszenia rozwoju farm wiatrowych poprzez bezpośrednie rozwiązanie problemu niedoborów zdolności statków spełniających wymogi.

Na początku tego roku Crowley utworzył oddział New Energy, strategicznie skoncentrowany na różnorodnych usługach wspierających wschodzące sektory energetyczne w Stanach Zjednoczonych i regionach przyległych. W branży morskiej energetyki wiatrowej ekspansja Crowley New Energy, w tym ostatnie partnerstwo, rozwija firmę jako dostawcę usług w całym cyklu życia. Oferta usług obejmuje transport turbin podczas budowy, statki pomocnicze przeznaczone dla poszczególnych branż, usługi terminalowe na brzegu i usługi łańcucha dostaw od budowy farm do likwidacji.


„To partnerstwo połączy przenoszalną inżynierię, obsługę statków, zarządzanie projektami i doświadczenie logistyczne na amerykańskich rynkach offshore z globalnym projektowaniem i operacjami SOV firmy ESVAGT. Umożliwi to dalszy rozwój zrównoważonych, bardziej ekologicznych rozwiązań energetycznych poprzez bezpośrednie sprostanie wyzwaniu w zakresie wydajności morskich usług wiatrowych ”- powiedział Tom Crowley, prezes i dyrektor generalny. „Nasze organizacje dzielą kulturę opartą na podstawowych wartościach bezpieczeństwa, uczciwości i wysokiej wydajności. Z niecierpliwością czekamy na długą i udaną współpracę we wspieraniu nowych rozwiązań energetycznych w Ameryce Północnej ”.

ESVAGT był pionierem koncepcji SOV w Europie ponad dziesięć lat temu i jest obecnie wiodącym dostawcą usług SOV na europejskim rynku eksploatacji i konserwacji morskiej energetyki wiatrowej. ESVAGT posiada niezrównane doświadczenie w bezpiecznym przenoszeniu ludzi na instalacje morskich farm wiatrowych z floty innowacyjnych i wyspecjalizowanych statków obsługiwanych przez wysoko wykwalifikowaną załogę: rocznie ESVAGT bezpiecznie przenosi ponad 115 000 pracowników z SOV do morskich instalacji wiatrowych.

„ESVAGT z niecierpliwością oczekuje dalszego umocnienia swojej pozycji lidera na rynku morskiej energetyki wiatrowej poprzez wejście na amerykański rynek morskiej energetyki wiatrowej z Crowley, silnym partnerem o ugruntowanej pozycji w dostarczaniu rozwiązań swoim klientom” – powiedział CEO ESVAGT Peter Lytzen. „Doświadczenie ESVAGT w Europie pomoże zapewnić bezproblemową działalność w Stanach Zjednoczonych, a także doceniamy możliwość inwestowania w budowę tych statków zgodnie z ustawą Jonesa”.

Źródło: Crowley

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY