offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Edda Wind zamawia dwa dodatkowe statki i przygotowuje się do debiutu giełdowego

Wilhelmsen i Østensjø posiadają po 50% udziałów w firmie Edda Wind. Przewidując długoterminowy wzrost sektora energii odnawialnej, firma złożyła zamówienie na dwa dodatkowe statki do obsługi komisyjnej (CSOV), zwiększając swoją flotę do ośmiu.

Uruchomiona w 2018 roku Edda Wind jest właścicielem i operatorem statków serwisowych wspierających prace konserwacyjne prowadzone podczas rozruchu i eksploatacji morskich farm wiatrowych.

fot. Wilhelmsen

„Strategia grupy Wilhelmsen jest bardzo jasna i zakłada dalszą ekspansję na odnawialne źródła energii poprzez współpracę z partnerami oraz wykorzystanie naszej wiedzy i zasobów. Zatem znalezienie takiej okazji do współpracy z Østensjø i zainwestowania w Edda Wind, rozwijającą się firmę, która szybko rozszerza swoją flotę o przyszłościowe technologie statków bezemisyjnych, jest idealne ”- mówi Thomas Wilhelmsen, dyrektor generalny grupy Wilhelmsen.

Odzwierciedlając szybki rozwój rynku morskiej energetyki wiatrowej, Edda Wind obsługuje obecnie dwa statki i ma już cztery najnowocześniejsze, niskoemisyjne statki serwisowe zamówione ze stoczniami, których dostawa jest spodziewana w 2022 r. Wymagane są dodatkowe inwestycje w celu dalszej kapitalizacji rynku. potencjał, obaj właściciele zgodzili się również ubiegać się o pierwszą ofertę publiczną na Euronext Growth Oslo (dawniej Merkur Market).

„Naszą wyraźną ambicją jest bycie graczem w dziedzinie energii odnawialnej i dekarbonizacji” – mówi Thomas Wilhelmsen. „Edda Wind to rozwijająca się firma, która szybko rozwija swoją flotę dzięki przyszłościowym, bezemisyjnym technologiom statków, posiadającym kompetencje i kulturę, która doskonale uzupełnia naszą własną, zwiększenie naszego udziału w firmie nie było trudną decyzją”.

„Jednak olbrzymi wzrost oczekiwany na rynku morskiej energetyki wiatrowej w nadchodzących dziesięcioleciach i nasze ambicje, aby być integralną częścią tej podróży, będą wymagały znacznych inwestycji. Aby móc wykorzystać nadchodzące możliwości rynkowe, wspólnie z Østensjø postanowiliśmy przygotować się do pierwszej oferty publicznej Eddy Wind ”- mówi Wilhelmsen.

Statki CSOV firmy Edda Wind są specjalnie zaprojektowane do działań serwisowych podczas uruchamiania i eksploatacji morskich farm wiatrowych i są skonstruowane tak, aby były w stanie dostosować się do przyszłej technologii zeroemisyjnej. Cztery z nich mają długoterminowe umowy czarterowe z kluczowymi klientami, takimi jak Ørsted, Vestas i Ocean Breeze.

Źródło: Wilhelmsen

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY