offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Fugro łączy siły z dCarbonX w zakresie eksploracji dekarbonizacji

Fugro podpisał strategiczną umowę ramową (SFA) z dCarbonX, pionierską firmą zajmującą się zasobami geoenergetycznymi, dotyczącą projektów eksploracyjnych dekarbonizacji wspierających rozwój morskich zasobów geoenergetycznych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

fot. Furgo

SFA umożliwi Fugro i dCarbonX współpracę przy projektach eksploracji dekarbonizacji przy najbliższej okazji oraz udostępnianie odpowiednich danych, spostrzeżeń technologicznych i harmonogramów operacyjnych.

Zarówno Fugro, jak i dCarbonX, które specjalizują się w wyszukiwaniu i dostosowywaniu przybrzeżnych zasobów podpowierzchniowych w celu ułatwienia przejścia z systemów opartych na paliwach kopalnych do systemów energii odnawialnej, są zaangażowane w zakwestionowanie status quo w dziedzinie energii, aby stworzyć bezpieczny i nadający się do życia świat. Fugro zastosuje swoje podejście doradcze, aby pomóc w rozwoju możliwości, a ich pozyskiwanie, analiza i doradztwo danych geograficznych dostarczy firmie dCarbonX krytycznych informacji do scharakteryzowania lokalizacji i wsparcia procesu decyzyjnego na etapie koncepcji projektu. Usługi doradcze Fugro w SFA będą obejmowały kompleksowe badania stacjonarne w celu wykrycia warunków gruntowych, zalecenia dotyczące wymaganych danych pomiarowych lub badań gruntu, podstawowe badania środowiskowe, geochemiczne i batymetryczne oraz kampanie badań geofizycznych i geotechnicznych. W miarę postępów w realizacji projektów obie firmy będą również współpracować w zakresie metod monitorowania, aby zapewnić bezpieczne, wydajne i przyjazne dla środowiska działania.

Laura Hughes, dyrektor Fugro Country w Wielkiej Brytanii, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy współpracować z dCarbonX i wykorzystać naszą połączoną wiedzę do zbadania możliwości dekarbonizacji. Fugro jest głęboko zaangażowany w przyspieszenie transformacji energetycznej poprzez rozwój zasobów geoenergetycznych, takich jak CCS, magazynowanie wodoru i energia geotermalna , które mogą zmienić sposób naszego życia i interakcji z planetą ”.

Źródło: Furgo

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY