offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

OMV Petrom ogłasza podpisanie umowy o podziale produkcji dla II bloku na morzu w Gruzji

OMV Petrom, największa firma energetyczna w Europie Południowo-Wschodniej, informuje o podpisaniu umowy o podziale produkcji (PSC) dla morskiego Bloku II w wyłącznej strefie ekonomicznej gruzińskiego Morza Czarnego. OMV Petrom wygrał w czerwcu 2020 r. Międzynarodowy przetarg zorganizowany przez Ministerstwo Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Gruzji na obszar offshore. Christina Verchere, CEO OMV Petrom: „Podpisując PSC dla Bloku II eksploracji morskiej w Gruzji, robimy ważny krok we wschodniej części Morza Czarnego, zgodnie z naszą strategią poszukiwania możliwości w regionie Morza Czarnego. Uważamy, że Morze Czarne ma duży potencjał dla sektora wydobywczego, a dzięki naszemu ponad 40-letniemu doświadczeniu operacyjnemu na rumuńskim obszarze morskim mamy przewagę konkurencyjną w ocenie możliwości tego basenu ”.

KPiB przewiduje poszukiwanie, zagospodarowanie i wydobycie złóż węglowodorów w podmorskim Bloku II. Zajmuje łączną powierzchnię 5282 kilometrów kwadratowych, a głębokość wody waha się od 400 do 2000 metrów. Jako operator OMV Petrom utworzy spółkę operacyjną w Gruzji, w 2021 r. Kontynuuje badania geonaukowe i środowiskowe oraz przygotowuje się do dużej morskiej kampanii sejsmicznej 3D w 2022 r., Która pozwoli na szczegółową ocenę potencjału tego bloku.

OMV Petrom na Morzu Czarnym

Poszukiwania na rumuńskim szelfie kontynentalnym Morza Czarnego rozpoczęto w 1969 r. Pierwsze odkrycie węglowodorów miało miejsce w 1980 r., A pierwsze wydobycie na Morzu Czarnym rozpoczęto w 1987 r. Obecnie OMV Petrom prowadzi działalność poszukiwawczą, rozwojową i produkcyjną na płytkich wodach ( Blok Istria) oraz prace poszukiwawcze we współpracy z ExxonMobil na obszarach głębokowodnych (Neptun Deep) w Rumunii. Wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego na płytkich wodach wynosi około 24 000 boe / dzień. W 2020 roku stanowił 16,4% krajowej produkcji Grupy. W ramach joint venture z Total (operatorem) OMV Petrom prowadzi również działalność poszukiwawczo-rozpoznawczą w bloku Han Asparuh w Bułgarii. Całkowity obszar poszukiwań udziałów OMV Petrom w Rumunii i Bułgarii wynosi 26 000 km2.

Źródło: OMV Petrom

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY