offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Eni ogłasza sprzedaż swoich aktywów w Pakistanie firmie Prime International Oil & Gas Company

Umowa ta jest zgodna z szerszą strategią Eni polegającą na przekształcaniu i upraszczaniu portfela firmy, wydobywaniu dodatkowej wartości z jej aktywów strategicznych i zbyciu działalności niezwiązanej z podstawową działalnością zgodnie z 4-letnim planem strategicznym.

San Donato Milanese (Mediolan, Włochy), 9 marca 2021 r. – Eni osiągnęła dziś porozumienie w sprawie sprzedaży swoich udziałów w swoich podmiotach w Pakistanie na rzecz Prime International Oil & Gas Company, nowo powstałej spółki utworzonej przez zespół byłych lokalnych pracowników Eni i Hub Power Company Ltd, największy niezależny producent energii w Pakistanie.

Przedmiotem umowy są udziały w ośmiu leasingach deweloperskich i produkcyjnych w Kithar Fold Belt i Middle Indus Basins oraz cztery koncesje poszukiwawcze w Middle Insud i Indus Offshore Basins. Główne zezwolenia Eni znajdowały się w Bhit / Badhra (40% udziału pracowniczego) i Kadanwari (18,42% udziału w pracy). Pozostałe udziały były w zezwoleniach dla Latif (33,3%), Zamzama (17,75%) i Sawana (23,7%).

Umowa ta jest zgodna z szerszą strategią Eni polegającą na przekształceniu i uproszczeniu portfela firmy, wydobyciu dodatkowej wartości z jej aktywów strategicznych i zbyciu działalności niezwiązanej z podstawową działalnością zgodnie z jej planem strategicznym na lata 2021-2014.

Źródło: ENI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY