offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Gasum uzyskuje licencję na dystrybucję LNG we Francji

Skandynawska spółka energetyczna Gasum uzyskała koncesję na dystrybucję skroplonego gazu ziemnego (LNG) na rynku francuskim. Jest to krok w kierunku dalszego poszerzenia zasięgu morskiej oferty LNG.

fot. Gasum

Gasum realizuje strategię poszerzania zasięgu geograficznego i jakości swojej oferty morskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG). Firma dąży do dalszego ulepszania usług dla swoich klientów wysyłkowych. W ramach tej strategii Gasum uzyskało teraz licencję na dostawy morskiego LNG we Francji, co pozwala mu na dodanie francuskich portów i wód do swojej sieci dostaw.

Nowa licencja na dystrybucję LNG uzyskana 17 lutego 2021 r. Pozwoli Gasum na dostawy do klientów morskich we Francji oraz na oferowanie LNG, czystszego paliwa żeglugowego, większej liczbie klientów. Ponadto licencja poprawi dostępność geograficzną LNG na większej liczbie obszarów i portów.

Jacob Granqvist , wiceprezes Gasum, z zadowoleniem przyjmuje ten dodatek: „Uzyskanie tej licencji to kolejny kamień milowy w naszych dążeniach do zwiększenia zasięgu naszych morskich dostaw LNG. Podkreśla zobowiązanie firmy Gasum do działania jako niezawodny europejski morski dostawca LNG ”.

LNG jest najczystszym dostępnym paliwem morskim i szybko staje się coraz popularniejszą opłacalną alternatywą. W porównaniu z ciężkim olejem opałowym LNG ma znacznie niższą emisję CO2 i prawie nieistniejącą emisję cząstek stałych. Przejście na LNG jest jednym z konkretnych działań, które poprowadzą nas w kierunku czystszego transportu morskiego i społeczeństwa niskoemisyjnego.

Źródło: Gasum

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY