offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Otwarcie pierwszej stacji tankowania wodoru w porcie w Amsterdamie

Pierwsza stacja tankowania wodoru w porcie w Amsterdamie została dziś otwarta. Stacja paliw OrangeGas znajduje się na Australiëhavenweg, przy autostradzie A5 i jest otwarta przez całą dobę. To kolejny krok w kierunku gospodarki wodorowej.

Na terenie Australiëhavenweg oferowane są tylko czyste paliwa. Oprócz wodoru, bio-CNG (green gas), elektryczność i ciekły CO2 zostaną również dodane później, HVO100 i LBG. HVO100 to paliwo syntetyczne wykonane w 100% z pozostałości po olejach i tłuszczach roślinnych. LBG to skroplony biogaz.

Joyce van Os de Man, dyrektor Beneluxu w OrangeGas: „To niesamowicie fajne, że stacja wodoru w Amsterdamie jest teraz otwarta. Ta stacja oferuje również inne czyste paliwa. Dzięki tej stacji doskonale wpisujemy się w politykę zerowej emisji w Amsterdamie ”.

FOT. ORANGEGAS

Gmina Amsterdam jest jednym z klientów stacji tankowania wodoru. Wraz z siedmioma innymi przedsiębiorstwami portowymi ich ambicją jest posiadanie 20 pojazdów napędzanych wodorem w ciągu dwóch lat. Są też taksówki i osoby prywatne, które już jeżdżą na wodorze. Sektory transportu i budownictwa cieszą się dużym zainteresowaniem przechodzeniem na ciężarówki napędzane wodorem. Wkrótce w porcie w Amsterdamie pojawią się kolejne stacje wodorowe.

Port w Amsterdamie będzie koncentrował się na wodorze w nadchodzących latach. Aby w 2050 r. Stworzyć społeczeństwo neutralne dla klimatu, będziemy potrzebować nie tylko zrównoważonych źródeł energii, takich jak energia słoneczna i wiatrowa, ale także biopaliw i paliw syntetycznych oraz wodoru. Ta stacja wodorowa jest jedną z wielu inicjatyw, w których Port w Amsterdamie odgrywa rolę, ułatwiając i / lub inwestując. Jazda na wodorze jest bezemisyjna. Wodór nie jest paliwem, ale nośnikiem energii. Samochody są napełniane wodorem, który jest przetwarzany na energię elektryczną przez ogniwo paliwowe w pojeździe.

Źródło: OrangeGas

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY