offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Niemcy ogłaszają przetarg na trzy nowe farmy wiatrowe na morzu

Jest to pierwsza procedura przetargowa na morską energetykę wiatrową w „modelu centralnym”, w ramach której przetargi nie tylko na finansowanie i moc przyłączenia do sieci, ale także na zatwierdzenie planowania przez Federalną Agencję Morską i Hydrograficzną ( BSH) na rozwój morskich farm wiatrowych na przetargach.

foto: BSH 

Przetargi na nowe lokalizacje rozpoczęto po opublikowaniu przez BSH wyników wstępnych badań dla tych trzech obszarów w niemieckiej wyłącznej strefie ekonomicznej (WSE).

Miejsca N-3,7 i N-3,8 znajdują się około 30 do 40 kilometrów na północ od wyspy Borkum. Strefa N-3 znajduje się w bliskiej odległości od klastra Gode Wind. Obszar O-1.3 w niemieckiej WSE na Morzu Bałtyckim znajduje się około 40 kilometrów na północny wschód od wyspy Rugia. Obszar ten znajduje się w sąsiedztwie morskiej farmy wiatrowej Wikinger o mocy 350 MW. 

BSH oznaczyło obszary jako nadające się  do budowy i eksploatacji morskich farm wiatrowych w marcu 2020 r., Po wstępnym zbadaniu przydatności tych trzech obszarów zgodnie z niemiecką ustawą o morskiej energii wiatrowej.

źródło: Offshore Energy/Adrijana Buljan

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY