offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

WERC intensyfikuje wysiłki w zakresie energii zasobów fal morskich

Centrum Badań nad Energią Fali Uniwersytetu Zachodniej Australii (WERC) zintensyfikowało wysiłki w celu oceny zasobów fal wzdłuż linii brzegowej regionu Great Southern w Australii Zachodniej.

foto: WERC

Głównym miejscem rozwoju energii fal i terenem oceanograficznym jest obszar Sandpatch / Torbay u wybrzeży Albany Windfarm, gdzie od lipca 2018 r. Rozmieszczono boję Datawell.

Według WERC dane w czasie rzeczywistym są swobodnie dostępne za pośrednictwem dedykowanej strony .

Na początku grudnia 2020 r. Zespół WERC umieścił również boję obserwacyjną Sofar w zewnętrznym porcie Albany, King George Sound, aby scharakteryzować miejsce rozwoju energii drugiej fali w sąsiedztwie znaczących przedsięwzięć akwakultury.

Wdrożenie to jest dalszą częścią dwuletniej współpracy ze zintegrowanym systemem obserwacji morskich w ramach projektu New Technology Proving, powiedział WERC.

WERC, z siedzibą w Albany w zachodniej Australii, zostało założone w celu odkrywania najlepszych metod wykorzystywania odnawialnych źródeł energii z oceanów.

Uważa się, że multidyscyplinarne badania przeprowadzone w WERC mają kluczowe znaczenie dla znalezienia opłacalnych sposobów wytwarzania energii fal na skalę przemysłową.

Głównym celem WERC jest prowadzenie badań w celu rozwoju przemysłu energii fal oraz wspieranie i umożliwienie rozwoju, rozmieszczenia i eksploatacji konwerterów energii fal w Torbay, na zachód od Albany.

WERC jest również członkiem Australian Ocean Energy Group, grupy branżowej utworzonej w celu wzmocnienia współpracy i przyspieszenia innowacji w sektorach energii oceanicznej w Australii.

źródło: Offshore Energy/Amir Garanovic

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY