offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Chrysaor wydał pozwolenia na wykonanie dwóch odwiertów na Morzu Północnym

Norweska Dyrekcja ds. Ropy Naftowej (NPD) udzieliła Chrysaor pozwolenia na wiercenie dwóch odwiertów zlokalizowanych na Morzu Północnym w Norwegii.

foto: COSL Europe

NPD podało w poniedziałek, że Chrysaor uzyskał pozwolenie na odwierty dla dwóch platform Wildcat 15/12-25 i Wildcat 15/12-26 .

Oba odwierty znajdują się na licencji wydobywczej 973 na Morzu Północnym. Obszar objęty niniejszą licencją jest częścią bloku 15/12.

Obydwa odwierty zostaną wykonane na platformie wiertniczej COSLInnovator, przy czym 15 / 12-25 będzie pierwszym, a 15 / 12-26 drugim.

Pierwszy odwiert zostanie wykonany około siedem kilometrów na północny zachód od pola Rev, a drugi około 10 kilometrów na południe od odkrycia ropy 15 / 12-21 (Grevling).

Licencja na produkcję 973 została przyznana 1 marca 2019 r. (APA2018). Te dwa odwierty będą pierwszym i drugim odwiertem poszukiwawczym wykonanym na koncesji.

Operatorem koncesji jest Chrysaor Norge z 50% udziałem własnościowym. Pozostali licencjobiorcy to OKEA (30 procent) i Petoro (20 procent).

W następstwie podpisania listu intencyjnego w lipcu 2020 roku, Chrysaor podpisał umowę wiertnicza z dostawa platformy ,na wykorzystanie platformy półzanurzalnej szóstej generacji COSL Innovator w sierpniu 2020 roku.Właściciel platformy przez długi czas utrzymywał COSL Innovator w stanie operacyjnym.

Oprócz utrzymania załogi i platformy w gotowości do pracy, COSL Drilling Europe zainwestował w ekologiczne technologie w swoich jednostkach z systemem kontroli energii zainstalowanym na pokładzie COSLInnovator.

Operacje dla Chrysaor zostaną zakończone w Stavanger, a wiercenia mają rozpocząć się na początku 2021 r.

źródło: Offshore Energy/ autor Nermina Kulovic

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY