offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Energia morska i firmy przeżywają falę sukcesu finansowania społecznościowego

Kampanie finansowania społecznościowego okazują się bardzo korzystne dla deweloperów energii morskiej, ponieważ kilku firmom udało się znacznie przekroczyć początkowe cele finansowania przed terminami, podczas gdy inne zamierzają rozszerzyć swoje kampanie, aby uwzględnić rosnące zainteresowanie inwestorów.

Jednym z najlepszych przykładów historii sukcesu w zakresie finansowania społecznościowego jest szkocka firma zajmująca się energią pływową Orbital Marine Power .

Mianowicie, firma rozpoczęła kampanię finansowania społecznościowego na początku grudnia 2020 r., Z celem w wysokości 1 miliona funtów, które zostaną wykorzystane na wsparcie przyszłych działań komercyjnych Orbital Marine i dalszego rozwoju technologii pływającej energii pływowej.

Jednak niecały tydzień po oficjalnym rozpoczęciu kampanii firma Orbital Marine ogłosiła, że ​​już osiągnęła i przekroczyła pierwotny cel, otwierając kampanię dla ogółu społeczeństwa na dodatkowe inwestycje.

Decyzja o rozpoczęciu nadmiernego finansowania okazała się słuszna dla Orbital Marine, ponieważ kampania, która nadal trwa na platformie Crowdcube , ma blisko 2 miliony funtów zobowiązań inwestycyjnych.

Jest to dwukrotność kwoty, na którą początkowo planował Orbital Marine, a po ośmiu dniach do zakończenia kampanii istnieje duże prawdopodobieństwo, że firma przekroczy tę kwotę.

Aby wyjaśnić, finansowanie społecznościowe inwestycji to sposób na pozyskanie pieniędzy dla firmy poprzez poproszenie dużej liczby sponsorów o zainwestowanie w nią stosunkowo niewielkiej kwoty. W zamian wspierający otrzymują akcje spółki.

Firmy zajmujące się energią falową również nie pozostają w tyle, jeśli chodzi o finansowanie społecznościowe, a duński deweloper energii falowej Wavepiston osiągnął minimalny cel wynoszący 2 miliony euro w mniej niż jeden miesiąc.

Wavepiston powiedział, że wykorzysta postępowanie, aby zademonstrować swoją technologię energii fal, zdolną zarówno do wytwarzania energii, jak i do odsalania na pełną skalę.

Kampania crowdfundingowa, prowadzona na platformie Seedrs , została niedawno przedłużona o dodatkowy tydzień i pozostanie otwarta jeszcze przez sześć dni.

„W związku z ciągłym zainteresowaniem dołączeniem do Wavepiston, aby energia fal była konkurencyjna, zdecydowaliśmy się przedłużyć naszą kampanię finansowania społecznościowego o kolejny tydzień. Obecnie 1 030 inwestorów zaangażowało 2 152 817 euro, czyli znacznie powyżej naszego celu ”, podała spółka w komunikacie.

Po drugiej stronie Atlantyku Oscilla Power , amerykańska firma deweloperska zajmująca się energią falową, również skorzystała ze swojej kampanii crowdfundingowej, zamykając rundę z MicroVentures w listopadzie 2020 r., Po zebraniu nieco ponad 395000 USD.

Firma niedawno uruchomiła dodatkową kampanię, ponownie na platformie MicroVentures , w celu zebrania funduszy, które pomogą jej w realizacji budowy pełnowymiarowego systemu energii fal Triton-C.

Oscilla Power stara się zebrać maksymalną kwotę 139 505 USD i zabezpieczyła już nieco ponad 30 000 USD.

W międzyczasie inny szkocki gracz zajmujący się energią pływową, QED Naval, otworzył rundę finansowania na platformie Seedrs , przeznaczając 350 000 funtów.

Do tej pory firmie udało się zabezpieczyć 198 081 funtów od 18 inwestorów, ponieważ kampania pozostaje otwarta. QED Naval planuje wykorzystać te fundusze do rozwoju swojej działalności i przełomowej, samoczynnej platformy fundamentów turbin o nazwie Subhub.

„Jest to dla nas wyjątkowa okazja, aby przyspieszyć nasz rozwój poprzez zaangażowanie inwestorów jako akcjonariuszy. Ta runda zbierania funduszy pozwoli nam na realizację wszystkich niesamowitych inicjatyw, które zaplanowaliśmy na przyszłość ”, powiedział QED Naval.

W oparciu o ostatnie zobowiązania rządu, w tym strategię Unii Europejskiej w sprawie odnawialnych źródeł energii morskiej, która wyznacza cel osiągnięcia 40 GW energii oceanicznej do 2050 r.  – wydaje się, że sektor energetyki morskiej w końcu wkracza w sferę komercyjnie opłacalnych branż.

źródło: Offshore Energy/ autor Amir Garanovic

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY