offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Wielka Brytania zezwala na przybrzeżną farmę wiatrową o mocy 2,4 GW, Hornsea Three

foto: Ørsted

Sekretarz stanu ds. Biznesu, energii i strategii przemysłowej Wielkiej Brytanii (BEIS) wydał zgodę na rozwój morskiej farmy wiatrowej Hornsea Project Three w dniu 31 grudnia 2020 r.

Ørsted złożył wniosek o zezwolenie na inwestycję (DCO) dla projektu 2,4 GW do brytyjskiego Inspektoratu Planowania w dniu 14 maja 2018 r. Wniosek został przyjęty do badania w dniu 8 czerwca 2018 r. I po sześciomiesięcznym okresie konsultacji wydano zalecenie dla Sekretarza Stanu w dniu 2 lipca 2019 r.

Od tego czasu Hornsea Project Three napotkała kilka opóźnień w uzyskaniu DCO. Termin wydania decyzji w sprawie DCO został początkowo wyznaczony na 2 października 2019 r., Ale następnie został przesunięty na 31 marca 2020 r., Następnie na 1 czerwca i ponownie na 1 lipca. W lipcu Sekretarz Stanu wyznaczył nowy termin na 31 grudnia 2020 r.

Dyrektor naczelna Inspektoratu Planowania, Sarah Richards , powiedziała: „Podczas rozpatrywania wniosku i wydawania zalecenia, organ rozpatrujący wziął w pełni pod uwagę opinie społeczności, zwłaszcza tych położonych w pobliżu północno-wschodniego wybrzeża Anglii, na które ta propozycja może mieć wpływ. polityka krajowa i dowody na potrzebę realizacji projektu ”.

Morska farma wiatrowa o mocy 2,4 GW zostanie zbudowana ponad 120 kilometrów od północnego wybrzeża Norfolk i będzie składać się z 300 turbin. W przypadku pełnej mocy, Hornsea Three mogłaby zaspokoić średnie dzienne potrzeby ponad 2 milionów domów w Wielkiej Brytanii.

W styczniu 2020 r. Ørsted uruchomił 1,2 GW Hornsea One , która następnie stała się największą działającą morską farmą wiatrową na świecie. Budowa na morzu 1,4 GW Hornsea Two rozpoczęła się w październiku i ma zostać zakończona do 2022 roku.

źródło: offshore energy/autor Adrijana Buljan

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY