offshore.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Gazprom: nadzieja na „nowy start”

Komitet Wschodni Niemieckiego Biznesu odrzucił nowe groźby sankcji ze strony USA wobec niemieckich firm zaangażowanych w gazociąg Nord Stream 2. „Takie podejście jest całkowicie wykluczone wśród sojuszników” – powiedział prezes niemieckiej agencji prasowej Oliver Hermes. Od lata obserwuje się, że rząd USA próbował wykorzystać swoje ambasady w Unii Europejskiej do wywierania presji na europejskie firmy i grożenia im sankcjami.

„Eksterytorialne sankcje USA wobec europejskich uczestników projektów stanowią niedopuszczalną ingerencję w prawo międzynarodowe” – powiedział Hermes. Rząd federalny i Komisja Europejska kilkakrotnie wyjaśniły to jasno. „Wzywamy odchodzącą administrację w Waszyngtonie do poszanowania suwerenności Europy i ponownie do wszechstronnej współpracy z władzami niemieckimi i europejskimi”.

Wysoki rangą przedstawiciel rządu USA powiedział wcześniej dpa, że ​​presja na europejskie firmy zaangażowane w rurociąg zostanie ponownie zwiększona. Zidentyfikowano szereg firm i osób, którym grozi pierwsze środki karne na mocy ustawy o sankcjach wobec Nord Stream 2. Obecnie kontaktuje się z poszkodowanymi i informuje się o zbliżających się sankcjach.

USA odrzucają prawie ukończony rurociąg między Rosją a Niemcami, argumentując, że zbytnio uzależnia Europę od Moskwy. Zwolennicy gazociągu sprzeciwiają się Amerykanom, którzy chcą tylko lepiej sprzedawać swój skroplony gaz.

Komitet Wschodni liczy teraz na rychłą zmianę władzy w Białym Domu, chociaż Joe Biden i jego Partia Demokratyczna również są krytyczni wobec Nord Stream 2. W zeszłym tygodniu stowarzyszenie napisało do przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i kilku innych czołowych Demokratów. W piśmie udostępnionym dpa komisja zwraca się „w interesie wznowienia współpracy transatlantyckiej” o zniesienie nowej ustawy o sankcjach, która po raz kolejny znacząco zwiększyłaby liczbę przedsiębiorstw, których to dotyczy.

Źródło: deraktionaer.de

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

POZOSTAŁE ARTYKUŁY